Опытные адвокаты предоставляют Юридические услуги по доступным ценам. Обращайтесь за юридической помощью только к професионалам. Досвідчені адвокати нададуть кваліфіковані юридичні послуги юридичним та фізичним особам. Юридические услуги предприятиям , Юридичні послуги в Києві
Петрик - все для батьків та дітей
Дивіться також
Інформація
Майбутнім батькам
Здоров'я
Навчання та виховання дітей
Проблематика
Про Петрика
Друзі сайту
Купить джинсы
Дивіться також

Головна сторінка :: Публікації :: Вірші для дітей :: Збірки віршів, сортовані за авторами :: Костянтина Малицька (Віра Лебедова, Чайка Дністрова). Вірші для дітей

Костянтина Малицька (Віра Лебедова, Чайка Дністрова). Вірші для дітей

Костянтина Іванівна Малицька (літературні псевдоніми Віра Лебедова, Чайка Дністрова; 1872 — 1947) — українська письменниця, педагог, діячка культурно-освітніх товариств у Галичині. Найбільше прославилась як автор популярних пісень «Чом, чом, чом, земле моя…», «У Січі, у Січі гуртуймось брати». ( інші псевдоніми та криптоніми: Горський Стефан; Кропивницька Віра; Лебедів Віра; Лебедова Віра; Лужанська Віра; Чайка Дністрова; Растик; Vanellus; Кр. Софія; В. Л.; К.; К. М.; К. М…; к. м.; М.; М-а; М-ка К.; Віра Л.)

Костянтина Малицька народилась 30 травня 1872 року в селі Кропивник (зараз Калуського району Івано-Франківської області). Батько майбутньої письменниці був священиком. Зі священицького роду (Гетьманчуків) походила й мати Олена. Навчалася Костянтина у початковій та виділовій школах Станіслава, пізніше – у Львівській державній семінарії. Саме там вона починає віршувати. При катедрі святого Юра у Львові знаходилася багата бібліотека, книгами з якої послуговувалася К. Малицька.
У 1892 р., завершивши навчання у Львові, вона їде до Галича і там одинадцять років працює вчителькою. Також вчителювала на Буковині (Лужани) та у Львові в дівочій школі Українського Педагогічного Товариства. Брала активну участь у громадсько-політичному житті, засновувала хори, читальні «Просвіти», товариства тощо, працювала в педагогічних товариствах «Рідна школа», «Крайове товариство охорони дітей і опіки над молоддю»

1912 спільно з М.Білецькою дала почин для заснування фонду «На потреби України», що був матеріальною допомогою для УСС 1914 р. У 1914 інтернована російською окупаційною владою до Красноярська, де стала першою вчителькою української школи імені І. Котляревського. Після п'ятирічного перебування в Сибіру Костянтина Іванівна у 1920 р. повернулася до Львова, де знову почала працювати в школі імені Тараса Шевченка.

Костянтина Малицька відома як дитяча письменниця, авторка поезій, оповідань й сценаріїв, зокрема «Малі герої», «Гарфа Леїлі»; авторка багатьох січових пісень. Друкувала твори в журналах «Молода Україна», «Світ дитини», «Зоря», альманахах «Нова хата», «Учитель», «Жіноча доля», сатиричному часописі «Комар» та інших виданнях. Була редактором дитячого журналу «Дзвінок» (Львів). Писала статті на педагогічні і громадські теми, робила переклади.
У радянський час, з 1939 року вона працювала старшим бібліографом Наукової бібліотеки імені В. Стефаника, укладала універсальний покажчик дитячої літератури. Померла у Львові 17 березня 1947 р.


Січові пісні Віри Лебедової

Вірші-пісні "Марш соколів", "Січ в поході"

Для дітей



работа в Днепропетровске няня , прогноз погоды в Алупке , новости недели , фильм Трансформеры , музыка энигма , Цена Hyundai

Опис: Костянтина Малицька відома як дитяча письменниця, автор поезій, оповідань й сценаріїв, зокрема «Малі герої», «Гарфа Леїлі»; автор багатьох січових пісень.
Ключові слова: дитячі вірші Костянтина Малицька (Віра Лебедова, Чайка Дністрова
© Петрик - для батьків та дітей 2009
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на сайт обов'язкове.
Розробка сайту - студія TrebaSoft
"));