Купальські пісні
Петрик - все для батьків та дітей
Інформація



Рекламний блок

Головна сторінка :: Публікації :: Купальські пісні

Купальські пісні

Свято Купала - одне з найголовніших старовинних календарних свят Українського народу, яке припадає на середину літа. Наші славні предки відзначали Купала як кульмінаційну точку літа. Літнє сонцестояння в Києві припадає на 21 червня. Саме в цей час день найдовший, а ніч найкоротша, тому в купальській пісні співають «на Купала нічка мала», «Малая нічка на Купалочка». Відставання церковного календаря відсунуло свято аж на півмісяця від дня літнього сонцестояння – на 7 липня. Тож тепер Купала святкують в липні.

В давні часи обряди, пов'язані з цим святом, були поширені серед багатьох східних та европейських народів. Свято літнього сонцестояння під різними назвами відзначається не лише на слов’янських землях, але й по всій Європі - Мідсомардаг — «день середини літа» (Швеція), День Сен-Жана (Франція), Йонсок (Данія), День Сан-Джованні (Італія), Ігритель (Сербія), Іваньє (Словенія), Купадла (Чехія), Собутка (Польща) тощо.

На українських землях люди здавна вірили у велику містерію Купала. Головні елементи свята - вогонь і вода. Провідна тема купальських пісень - кохання і парування. Сам Купайло був божеством любови, родючости й радости В купальську ніч горять священні багаття на честь сонячного Божества, яке будучи в найбільшій своїй силі, народжує нове життя. Тому ця ніч здавна вважається найкращою для зачаття здорових і сильних дітей..

Одна з найвідоміших купальських забав - стрибання парами через вогонь. Вогонь і Вода мають в купальських обрядах чарівну і очисну силу. В цілющих водах річок купаються, освятивши їх вогнем від священного багаття, або підпаленим дерев’яним колесом, яке котиться з гори в річку. Жінки-знахарки в цей час збирають купальське зілля – трави, зібрані на Купала, мають особливо цілющу силу. А дівчата проводять обряд ворожіння на вінках. Вони пускають на воду вінки із запаленними свічками і співають. Якщо вінок пливе рівно і свічка не гасне, то це знак, що дівка скоро піде заміж, якщо крутиться на місці або взагалі тоне – то ще дівуватиме.

На західноукраїнських землях свято Купала має назву «собітка», а купальскі пісні називаються «собітковими».


Купальські пісні - збірка

Збірка купальських (собіткових) пісень: "На Купала", "Чом ти, барвінку", "Стій, дубе...", "Заплету віночок...", "Коло Мареноньки", "Ой мала нічка Купайлочка", "Купало", "На Купайлі була", "Чорнобривець", "Ой на Купало", "Ластівочка", "Посаджу я вербу", "Стояла тополя", "А вже Купайло минає", "Переманочка", "Ой не рости, кропе"

Добірка пісень на Івана Купала

Українські народні купальські пісні "Ой, на Івана, ой, на Купала", "Ой на городі купайлиця", "Купало"

Як святкують Івана Купала. Купальскі обряди і звичаї українців

Як народне свято, день Івана Купала відбувається з багатьма своєрідними обрядами та піснями. З далекої давнини збереглися в українського народу ці купальські звичаї.

Рекламний блок

Для дітей
Майбутнім батькам
Здоров'я
Навчання та виховання дітей
Проблематика
Про Петрика

Жити Завтра: donor.org.ua



Опис: Провідна тема купальських пісень - кохання і парування.
Ключові слова: Пісні на Івана Купала, свято Купайла, собітка, купальскі, собіткові пісні обряди звичаї
© Петрик - для батьків та дітей 2009
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на сайт обов'язкове.
Розробка сайту - студія TrebaSoft
Партнери:
My IP: яка моя айпі адреса?
"));