Петрик - все для батьків та дітей
Дивіться також
Інформація
Майбутнім батькам
Навчання та виховання дітей
Проблематика
Про Петрика
Дивіться також

Головна сторінка :: Новини :: В Україні розпочалась реалізація проекту з працевлаштування випускників шкіл-інтернатів

В Україні розпочалась реалізація проекту з працевлаштування випускників шкіл-інтернатів

Розпочався проект ОБСЄ «Сприяння працевлаштуванню випускників інтернатних установ для дітей-сиріт в Україні». Виконується він спільно з Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту за фінансової підтримки урядів Андорри, Ліхтенштейну, Польщі та США.

В Івано-Франківській, Луганській, Запорізькій, Харківській областях та в Києві проводитимуть тренінги для працівників соціальних служб і служб працевлаштування з метою допомогти цьогорічним випускникам профтехучилищ знайти роботу. Вперше спробують залучити до цього бізнес.

Як показує сумний досвід, діти-сироти найбільше піддаються ризику спокуситися на обіцянки «великих грошей і можливостей» і потрапити у трудове рабство. Спільне дослідження ЮНІСЕФ, ОБСЄ, Агентства з міжнародного розвитку США та Британської ради показало, що діти-сироти, випускники профтехосвітніх закладів належать до групи ризику постраждати від торгівлі людьми, – під час презентації проекту в Івано-Франківську наголосив координатор проектів ОБСЄ в Україні Посол Любомир Копай.

«У них бракує досвіду та навиків оцінювання ризиків та управління власним життям, і вони не отримують достатньої підтримки з боку оточуючих. Під час переходу від життя в інтернатній установі до самостійного життя діти-сироти стикаються ще з однією проблемою: їм потрібно пристосуватися до економічних реалій та знайти робоче місце».

За словами Посла Любомира Копая, проект спрямований на підвищення спроможності відповідних державних органів надавати підтримку сиротам, а також на залучення до цього місцевих бізнес-громад.


Для працівників соціальних служб і служб зайнятості, педагогів-психологів проводитимуться тренінги. Ті ж, у свою чергу, навчатимуть дітей-сиріт навичкам самостійного життя, пошуку роботи, запобіганню торгівлі людьми.
Регіональний координатор проекту в Івано-Франківській області Леся Аронець очолює обласний молодіжний центр праці. Вибрали 30 дітей-сиріт, які в цьому році закінчують училища, коледжі. За майбутнім фахом це водії, швачки, оператори комп’ютерного набору, продавці, перукарі – словом, робітничі спеціальності. Намагатимуться не лише психологічно налаштовувати дітей-сиріт на входження у самостійне життя, а й допомагатимуть у пошуку роботи.

Тут важлива міжсекторальна співпраця, хоча, на думку Лесі Аронець, чи не найважчим буде залучення до цього бізнесових структур, які б створювали робочі місця для таких дітей. «Один із найважливіших і найважчих, напевно, етапів проекту – це переламати свідомість багатьох підприємців, взяти на себе відповідальність за долі тих дітей, для яких до сьогоднішнього дня доля була не такою щасливою».

Більше 10 років тому, чи не першими в Україні, випускники інтернатних закладів Прикарпаття об’єдналися у правозахисну громадську організацію «Віра в майбутнє». Тут вважають добрим показником, якщо вдається за рік допомогти з працевлаштуванням чи житлом п’ятьом молодим людям.

Голова організації, сам випускник школи-інтернату Володимир Михальчук каже, що у парі йдуть дві проблеми: робота і помешкання. «Якщо навіть роботу знайдеш не повсякденну, а підзаробиш чи на ринку, чи в будівельній галузі, треба ж мати ще куди прийти. Вже не говорю про те, що в майбутньому мало б ітися про створення сім’ї. Це буде дуже важко».

На Прикарпатті близько трьох тисяч дітей-сиріт. У наступному році шукатимуть місце роботи шістдесят.


За матеріалами:
http://www.radiosvoboda.org

06.09.2009
Для дітей

погода в Яготине на 10 дней , происшествия в украине , Клад , музыка новинки 2009 без регистрации

Опис: тренінги для працівників соціальних служб і служб працевлаштування з метою допомогти цьогорічним випускникам знайти роботу
Ключові слова: діти-сироти, соціальні проекти, громадські організації
© Петрик - для батьків та дітей 2009
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на сайт обов'язкове.
Розробка сайту - студія TrebaSoft "));